Hakkında Avantajlar ALG Kart Merkezleri S.S.S. İletişim

Şifre Belirleme

1- Param ALG Kart şifresi nasıl alınır ve değiştirilir?

Sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızdan SIFRE boşluk 4 haneli şifrenizi yazıp boşluk kartınızın son 6 hanesini yazıp 0850 988 99 99'a SMS göndererek şifre alabilirsiniz.
Örnek: SIFRE 1234 987654

Mevcut kart şifresini değiştirmek için de aynı işlem uygulanarak “şifre değiştirme” işlemi gerçekleştirilebilir.

2- Param ALG Kart “İnternet / Mobil Şube” şifresi nasıl alınabilir?

İnternet / Mobil Şubesi şifresini 2 farklı kanaldan belirlemek mümkündür.

  • a) Internet üzerinden www.algkart.com ziyaret edilir. Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “İnternet Şubesi” tıklanır. Açılan sayfadaki ilgili alana 16 haneli kart numarası girilir ve sonrasında “Şifremi Unuttum” alanı tıklanır. Sisteme kayıtlı cep telefonuna gelen SMS’deki bilgiler takip edilerek yeni şifre oluşturulur.
  • b) Mobil Uygulama (Aplikasyon) üzerinden: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Şifre Unuttum” ya da “Şifre Al” tıklanır. GSM numarasına gelen geçici şifre ile hesaba giriş yapılır. Hesaba giriş yaptıktan sonra “yeni şifre” oluşturmak için “Hesabım” bölümü tıklanır ve yeni şifre oluşturulur.

3- Param ALG Kart “İnternet / Mobil Şube” şifresi nasıl değiştirilir?

İnternet / Mobil Şubesi şifresini 2 farklı kanaldan belirlemek mümkündür.

  • a) Internet üzerinden: İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra; “Kartım” menüsünde yer alan “Şifre Değiştir” bölümünden işlem yapılır
  • b) Mobil Uygulama (Aplikasyon) üzerinden: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Hesabım” bölümü tıklanır ve yeni şifre oluşturulur.

4- Param ALG Kart “İnternet / Mobil Şube” şifresi bloke edildiyse ne yapılmalıdır?

Param ALG Kart’ınızın internet / mobil şube şifresi bloke edildiyse; 0850 988 88 88 no’lu Param Destek Merkezini arayıp şifre blokesinin kaldırılması ile ilgili talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

5- Param ALG Kart şifresi bloke edildiyse ne yapılmalıdır?

Param ALG Kart şifreniz bloke edildiyse 0850 988 88 88 no’lu Param Destek Merkezini arayıp şifre blokesinin kaldırılması ile ilgili talebinizi iletmeniz gerekmektedir.